JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение
Jak pečovat o pleť

Jak pečovat o pleť

Pleť je odrazem našeho fyzického i duševního zdraví. Jsou faktory, které v péči neovlivníme (počasí, ovzduší, zakouřené prostory), ale existují i procesy, které nám zdraví pleti pomohu navrátit.

Faktorem číslo jedna v ochraně pleti jsou krémy, séra, peelingy a pleťové masky. Péče o pleť se tak řídí pár stěžejními body, které není zase tak těžké odhadnout, natož se je naučit.

Pravidelné čištění pleti je základ

Zbystřit by měly zejména ženy, které se líčí. Je jasné, že všechny make - upy, řasenky, oční stíny a další zkrášlovadla pleti extra neprospívají. Pleť musí dýchat a odpočinout si potřebují i oči. Většina žen k těmto ozdravným procesům využívá víkend, kdy nemusí vstávat do práce, tak se ani nenalíčí. Pleti to prospěje a získá zase další benefit - zdravější nádech. Pleťová mléka a tonika dodají pokožce dostatečnou vláhu, ale současně se poperou i s nečistotou pleti, také podpoří její pružnost a zdravou barvu.

Denní ochrana, večerní výživa

Každá žena, ať nalíčená nebo nenalíčená by měla na svém nočním stolku mít položený krém. Ten je totiž v péči o hydrataci pokožky obličeje žhavým kandidátem. Stejně tak k němu v řadě stojí i tělová mléka, která jsou logicky balena ve větších nádobkách, protože u nich vzrůstá i větší spotřeba. Než však na svou kůži použijete krém nebo tělové mléko, pleť a pokožka musí být důkladně čistá, což tedy v praxi znamená, že neobsahuje žádné nečistoty. Když tomu tak není, pokožka přestane dýchat a krémem se začne dusit. Ve výsledku se jí ucpou póry a vy se budete muset potýkat s dalším problémem, tentokrát s akné.

Někdo denní versus noční krémy od sebe neoddělí, což je chyba. Denní krémy jsou totiž připraveny pleť přes den hydratovat a poskytovat ochranu před sluncem (UV filtry), noční poté vyživovat a přispívat k regeneraci kožních buněk. Na oční okolí sáhněte raději po speciálním očním krému, ten je pro oční partie šetrnější. Citlivá kůže potřebuje zase trochu jinou péči.

Týdenní rituály k získání krásy

Zatímco se denně odličujeme, čistíme pleť a hydratujeme jí, je potřeba odstranit i částice, které jsou uloženy v hlubších vrstvách pokožky. Jednou týdně si dopřejme pleťový peeling, odstraní šupinky a nerovnosti. Pružnou a hladkou pleť umožní i pleťová maska. Kosmetiku bychom si měli vybírat s ohledem na typ pleti. Kdo má mastnější pleť, potřebuje jí zmatnit. Kdo zase trpí suchou pokožkou, špatnou volbou by jí mohl ještě více vysušit.

Přihlášení do klubu