JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение
vrásky kolem očí

Proč každá část obličeje stárne rozdílně

Tvorba vrásek se u jednotlivých obličejových partií liší. Může za to rozdílná tloušťka kůže v různých částech obličeje a odlišná mimika. Proto je potřebné péči o pleť se starat o každou část tváře zvlášť.

Důležitá je ochrana očí, procvičování krčních svalů a také masáže. Všechny uvedené činnosti přirozeně chrání pleť proti předčasnému stárnutí.

Ultrafialové záření je odpovědné za vznik vrásek kolem očí

Je známo, že nejtenčí kůže se nachází okolo očí. Většinu obličeje chrání až dva milimetry pokožky. Kůže kolem očí dosahuje sotva půl milimetru. Jako prevenci proti vzniku vrásek očního okolí se doporučuje omezit mimiku. Když svítí slunce a nemáme sluneční brýle tak nám přirozený pud velí začít stahovat svaly kolem očí. „Sluneční paprsky dokážou proniknout i do hlubších vrstev kůže, proto je její ochrana nezbytná. Důsledkem chronických účinků škodlivého záření povoluje podkožní vazivo, tvoří se vrásky, pigmentové skvrny a kůže předčasně stárne. Brýle náchylné oční okolí dokonale ukryjí, po ruce byste ale měli mít vždy i opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem,“ doporučuje doktor Tomáš Kampe ze společnosti LR Health & Beauty.

Odborníci doporučuji pravidelnou péči a každodenní odličování. Dále je důležité provádět masáže očního okolí, které podporuje cirkulaci krve a tím posiluje výživu a okysličení pokožky. Toto vše podle specialistů pomáhá redukovat vrásky a tmavé kruhy pod očima a otoky.

Kůže by neměla trpět stresem

Čelo společně a ústa patří mezi mimicky nejvíce namáhané partie. Vrásky na čele jsou důsledkem častého mračení. Proto je potřeba je důležité pokožku zrelaxovat. Vhodné jsou například speciální cviky motivované jógou. Ženy s vráskami na čele by měly požívat báze pod make-up. Bez ní zaleze make-up do rýh vrásek a vytvoří nevzhledné mapy. Odborníci také doporučují používat produkty s rozjasňujícími složkami, které obsahují přísady slídy. Tyto přísady zajistí, že se odráží světlo a snižuje se tak viditelnost vrásek.

Kuřáci a vrásky

Vrásky kolem úst se rozlišují podle toho, v jaké části tváře se nacházejí. Linky, které vznikají smíchem, se táhnou od konce nosu ke koutkům úst. Pokud má vaše tvář naopak příznaky ustaraného výrazu, nejspíše se trápíte s takzvanými loutkovými linkami. Ty se většinou táhnou od koutků úst směrem dolů. Posledním typem jsou výrazné linky kolem úst. Ty se nejčastěji objevují u kuřáků, protože vznikají při kouření v důsledku stlačování rtů k sobě. Stejně tak jako v případě jiných oblastí obličeje i tady se dá s těmito vráskami pracovat prostřednictvím relaxace. „Důležitá je v tomto ohledu i životospráva. Při boji s vráskami pomáhá kolagen, který se často dodává pomocí výživových doplňků či plastických zákroků. Málokdo ale ví, že kolagen si dokáže tělo vyrobit i samo díky dostatečnému příjmu vitaminu C. Zařaďte proto do jídelníčku pomeranče, meruňky, šípky, papriku, špenát nebo mrkev a efektivně podpořte boj proti vráskám zevnitř,” radí doktor Kampe.

Nezapomínejte na krk

Při péči o pleť se často zapomíná na krk. Ale ten se patří mezi partie nejvíce vystavované přímému slunci většinou bez jakékoliv ochrany. Současně je zde pokožka tenká a náchylná k tvorbě vrásek jako na obličeji samotném. Na krk je potřebné používat stejné produkty proti vráskám jako na tvář, neopomínat hydrataci a mazat jej opalovacím krémem. Každý den je také vhodné svaly na krku procvičovat, aby neochabovaly. Vhodné jsou například cviky, které spočívají ve zvedání hlavy ke stropu. Zatímco je hlava zdvižená, našpulte rty, jako byste se snažili políbit oblohu. Ještě lze vystrčit jazyk a snažit se ho co nejvíce přiblížit k bradě. Už po několika sekundách byste měli cítit jemné pnutí právě v oblasti krku. Těmito jednoduchými cviky se aktivují potřebné svaly.

Zdroj fotografií: LR Health & Beauty

Přihlášení do klubu