JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение
káva

Pití kávy vám může pomoci zhubnout

Nová studie z Velké Británie ukazuje, že ranní šálek kávy může být nejen klíčový pro vaši produktivitu, ale může také pomoci udržet váš pas v šachu.

Výzkumníci na univerzitě v Nottinghamu tuto studii zveřejnili v pondělí, což ukazuje, že káva může stimulovat naše zásoby hnědého tuku, také známé jako hnědá tuková tkáň.

Hraje jinou roli v našem metabolismu než bílé tukové buňky, hnědé buňky pomáhají vytvářet teplo spalováním cukru a tuku.

"Hnědý tuk pracuje jiným způsobem než ostatní tuky ve vašem těle a produkuje teplo spalováním cukru a tuku, často v reakci na chlad, řekl studijní spolupracovník profesor Michael Symonds pro CNN."

"Zvýšení jeho aktivity zlepšuje kontrolu hladiny cukru v krvi, stejně jako zlepšení hladin krevních lipidů a dalších kalorií spálil pomoci s hubnutí. Nicméně, dosud, nikdo nenašel přijatelný způsob, jak stimulovat jeho aktivitu u lidí."

Výzkum naznačuje, že pití kávy by mohlo aktivovat obranyschopnost tělesného tuku, objev, který by mohl mít potenciální důsledky v boji proti obezitě a diabetu.

Vědci říkají, že začali testováním kofeinu na kmenových buňkách a jakmile našli správnou dávku, přesunuli se na člověka. Pouze devět lidí (čtyři muži a pět žen) však bylo testováno pomocí termovizního zobrazování, což znamená, že výzkum je stále ve velmi rané fázi.

"Výsledky byly pozitivní a nyní musíme zjistit, zda kofein jako jedna z přísad v kávě působí jako podnět, nebo zda existuje další složka, která pomáhá s aktivací hnědého tuku," řekl Dr. Symonds.

Nicméně, to musí být řečeno - pokud máte masivní trojitý-shot moka se smetanou každý den, je to asi nebude pomáhat s hubnutí.

Pokud hledáte jiný způsob, jak ospravedlnit své návyky při pití kávy, můžete se zajímat o nedávnou studii publikovanou v European Journal of Epidemiology, která zjistila, že dvojnásobný denní únik kofeinu by vám mohl pomoci žít déle.

Přihlášení do klubu