JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение
Péče o pleť

Jak získat zdravější a pevnější pleť

21. století se mimo jiné vyznačuje touhou po dokonalosti těla. Nároky, které na sebe klademe jsou vysoké a udržet se v kondici se stále mladistvým vzhledem není levná záležitost. Dejte přednost přírodním tipům, jak udržet pleť pevnou a zářivou, budete mile překvapeni.

Od moderního módního průmyslu až po kosmetický na nás útočí všemožné ideály a zázraky, které musíme minimálně vyzkoušet. Je naprosto přirozené, že s přibývajícím věkem dochází k úbytku produkce kolagenu a naše pleť je méně pružná. Při honbě za dokonalostí a ve zmatku všech možný preparátů, které slibují zázraky, nezapomínejte na přírodní způsoby, jak dopřát své pleti potřebnou regeneraci.

Domácí zkrášlovací maska

Jako prevence stárnutí pokožky a zpomalovač známek věku na vaší pleti skvěle poslouží maska z vaječných bílků. Jednoduše bílky našlehejte, přidejte kávovou lžičku medu a aplikujte na pokožku. Po 20minutovém působení masku omyjte vlažnou vodou.

Nevystavujte pleť zbytečně UV-záření

Slunce sice dodává potřebný vitamín D, ale pro nechráněnou pleť ideální není. Pleť je po sluníčku vysušená a povadá. UV-záření likviduje elastická vlákna v kůži a způsobuje vrásky. Přehnané opalování může navíc způsobit rakovinné bujení. Doporučujeme myslet na opalovací krém, a to nejen při vědomém opalování, ale i jako prevence ochrany pleti.

Pleť masírujte

Kdo by neměl rád relaxační masáž! Ano, i vaše pleť ji miluje. Pomáhá jí totiž odbourat známky stresu a uvolnit tenzi ve svalech. Když si dopřáváte masáž, zlepšuje se krevní oběh a do pleti se tak dostává více potřebných živin pro produkci nových buněk a odplavení těch starých. Masáž pomáhá regenerovat a udržet pleť déle svěží. Mimo to také sjednocuje tón a barvu pleti!

Pravidelný pohyb

Pravidelný pohyb je lékem na kdeco, i na vytrácející se pružnost v pleti. Z pleti se přirozeně vyplavují nečistoty, je pružnější, hladká a zdravě vypadající. Cvičení podporuje produkci kolagenu, rozproudí krev v pleti, pleť je pak více elastičtější.

Samozřejmě byste měli omezit, či přestat s kouřením a vzdát se dlouhých nočních večírků plných alkoholu. Alkohol způsobuje dehydrataci pokožky a ta zase vrásky.

Přihlášení do klubu