JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Rodina

Večerníčkovo nebe, Valdštejnská jízdárna

Večerníček rozvíjí dětskou kreativitu

Na unikátní výstavě se mohou děti i jejich rodiče seznámit s 50letou historií Večerníčku a vyrobit si vlastní papírové divadlo.

Večerníčkovo nebe

Až do poloviny září se v kouzelném prostředí staré Prahy k Večerníčkovým padesátinám otevírá pohádkový program. Děti a jejich rodiče čeká zábava, zajímavosti i speciální doprovodné akce na dvou místech za jedno vstupné.

V honosném prostoru Valdštejnské jízdárny se rozprostírá hvězdné Večerníčkovo nebe, pod kterým návštěvníci najdou ukázky nejznámějších pohádek na dobrou noc, doprovodné informace k nim a další zajímavosti o české animované tvorbě pro děti. Pro děti jsou připraveny také lákavé zážitkové atrakce, jako např. Skleněné bludiště Maxipsa Fíka, Rákosníčkův dětský kolotoč, Krakonošovo království či pohádkový les.

V prostorách Musea Kampa se návštěvníci mohou seznámit s autory večerníčků, prohlédnout si výtvarné návrhy, originální kresby, ilustrace a loutky, které pro Večerníčkovy pohádky postupně vznikaly v průběhu 50 let. Během vybraných víkendů navštíví Museum Kampa také herecké legendy, které propůjčily hlas největšímu počtu pohádkových postaviček – Jiřina Bohdalová a Josef Dvořák, nebude chybět ani Anče z Krkonošských pohádek (Hana Maciuchová) a řada tvůrců. Doprovodný program zajistí školičky animace, projekce o vzniku pohádek a ukázky večerníčků.

Zábava i soutěž o notebook

HP jakožto technologický partner této unikátní výstavy nabízí zejména dětským návštěvníkům možnost rozvíjet jejich kreativní myšlení, které jim pomáhá naučit se uvažovat svobodně a uvolněně, sdělovat vlastní názory, předvádět myšlenky, emoce a prosadit si je. Jako výkonný kreativní prostředek zvolilo HP vlastnoruční výrobu uměleckých děl. V prostorách výstavních expozic jsou připraveny kreativní „auto-stolky“, u nichž si mohou děti vytisknout a následně sestavit nejrůznější papírové modely, navrhnout a vyrobit vlastnoruční dárky či vytvořit třeba vlastní papírové divadlo. Pokud se děti navíc aktivně zapojí do soutěže věnované večerníčku Krysáci (více na webu na www.zabavadomu.cz), mohou vyhrát i hodnotné dárky v čele s notebookem HP Stream 13.

Přihlášení do klubu