JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

Venkovní rolety

Venkovní rolety a jak je vybrat?

Kdo by se netěšil na léto, krásné počasí, chalupaření, grilování s rodinou a přáteli. Na druhou stranu, kdo by se těšil na přehřáté místnosti a rozpálené podlahy i nábytek. Jestli si nechcete nechat kazit představu krásného léta, právě venkovní rolety vám k tomu dopomůžou. Rolety dokážou snížit teplotu v interiéru až o 7 stupňů, což jistě v horkých letních dnech oceníte.

Jednou je zkusíte a nebudete chtít nic jiného

To že venkovní rolety dokáží odrazit teplo ještě před tím, než proniknou do interiéru, není jejich jediná přednost. Koupit předokenní rolety do střešních oken není žádný problém, takže přehřátý podkrovní byt může být také minulostí. Naopak v zimě vám rolety ušetří na spotřebě energií, protože vyprodukované teplo nebude unikat okny ven. Pokud porovnáte různá stínění, právě venkovní rolety vám poskytnou tu nejlepší zvukovou bariéru. Takže pokud bydlíte u hlučné ulice nebo máte lehké spaní, jsou pro vás venkovní rolety to pravé. Tak jako jedině sítě do oken vám poskytnou ochranu před hmyzem, tak jenom venkovní rolety lze doplnit o zámek a získáte tak i bezpečnostní prvek.

Plast nebo hliník?

Většina vlastností jsou stejné jak u hliníkových tak i plastových rolet. Avšak jsou maličkosti, ve kterých se odlišují, někdy jsou však tyto maličkosti relativně zásadní. Plastové rolety bývají levnější, zato hliníkové jsou mnohem odolnější a pevnější. Díky tomu jsou i více bezpečné, protože jednotlivé lamely je těžké prolomit. Tak jako veškerý materiál i rolety ztrácí po delší době svou barvu, avšak hliníkové rolety podstatně pomaleji. Pokud chcete, aby vám předokenní rolety sloužily co nejdelší dobu, pořiďte si je s motorovým pohonem. Díky motorovému pohonu je zacházeno s lamelami, ale i dalšími součástkami, je to způsobeno tím, že dochází k plynulému vytahování a zatahování zástěny.

Přihlášení do klubu