JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Móda a krása

Drahé kameny zásnubních prstenů

Drahé kameny zásnubních prstenů

Víte, že k odlišení pánských a dámských prstenů slouží drahé kameny? Je klasický zásnubní prsten bez kamene tou správnou volbou?

Drahé kameny zásnubních prstenů byly v dřívějších dobách na našem trhu ojedinělé. Dnes je situace jiná.

Aby byl zásnubní den opravdu perfektní, nesmí chybět výjimečný zásnubní prsten, bez něj by zásnubní rituál nebyl kompletní. Prsten zpečetí kladnou odpověď a započne tak přípravu na svatbu a tím i na novou životní etapu.

K odlišení dámských a pánských prstenů jsou používány drahé kameny. Zatímco ty pánské jsou obvykle bez něj, k dámským nepochybně tato ozdoba patří, kámen se totiž na dámském prstenu považuje za nejdůležitější. Pokud tedy váháte, zda by zásnubní prsten měl kámen mít, odpověď zní jednoznačně: ano. I kdyby byl totiž prsten bez kamene sebehezčí, pořád mu bude něco chybět, zkrátka to nebude ono. Právě kámen symbolizuje vzácnou příležitost, ke které je prsten určen, je ztělesněním vznešenosti. Nemusí být ani příliš velký, avšak na první pohled by měl signalizovat, že je zásnubní. Zpravidla se jedná o jeden kámen, který dominuje celému prstenu. V případě většího počtu kamenů by měl vždy být jeden největší a nejvýraznější. Vybrat můžete libovolný počet, velikost, rozmístění i barvu drahých kamenů. Většinou se jedná o kameny v bílé barvě, ale pozadu nezůstávají ani kameny modré, červené nebo zelené. Co se týká kvality, volit lze zirkon nebo diamant. Zirkon je nejčastější volbou, tato náhražka diamantu, na první pohled od něj téměř nerozeznatelná, se používá do všech materiálů. Oblíbenou ozdobou prstenů jsou také diamanty, nejtvrdší známé přírodní minerály na Zemi. Nejčastěji jsou vybroušené do kulatého tvaru, neboť tento tvar nejlépe odráží světlo, a nazývají se brilianty. Usazují se pouze do drahých kovů, především do bílého, žlutého či růžového zlata. Nejčastěji mají klasickou čirou barvou, setkat se však můžete i s diamanty modrými.

Na výběr jsou také jiné drahé kameny, například trávově zelený smaragd, rudý rubín nebo tmavě modrý safír, který se stal velmi oblíbeným hlavně po zásnubách prince Williama a britské vévodkyně Kate.

Drahé kameny zásnubních prstenů

Přihlášení do klubu