Rodina

kontejnery

Letní tábory za pomocí sanitárních kontejnerů

Pokud musíte doma nutit své dítě, aby se osprchovalo a vyčistilo si zuby, je pochopitelné, že se obáváte, jak se o sebe postará na takovém letním táboře. Můžete být klidní, hygiena na letních táborech je brána velice vážne. I když vaše dítě přijede domů trochu „smradlavější“, než bylo na začátku tábora, je téměř zaručeno, že během pobytu drželo krok s každodenními táborovými sprchami a jinými hygienickými rituály.

Po celodenním běhání v horku a účasti na táborových aktivitách je většina dětí nadšená, že se ochladí osvěžující táborovou sprchou.

Tu si některé letní tábory zajišťují pomocí pronájmů sanitárních kontejnerů, které jsou jako stvořené pro tyto příležitosti.

Děti budou v čistém prostředí s teplou vodou, sprchami, umyvadli…

K takovému sanitárnímu kontejneru si lze pronajmout i mobilní toalety nebo mobilní oplocení, které se postará o bezpečnost dětí při pohybu v areálu letního tábora.

Důraz na odpovědnost během pobytu v táboře

Většina táborů zdůrazňuje důležitost odpovědnosti dítěte a osobní hygiena spadá do této kategorie. Pro mnoho prvních táborníků je letní tábor obrovským krokem k získání samostatnosti.

Svému dítěti můžete pomoci připravit se na tuto novou odpovědnost vytvořením kontrolního seznamu ještě před odjezdem na tábor. Kontrolní seznam připomene dotyčnému mytí rukou, čištění zubů a každodenní sprchu.

Školený personál na vše dohlíží

Táboroví vedoucí jsou vyškolení tak, aby dávali pozor na všechny táborníky, kteří se nechtějí účastnit každodenních hygienických úkonů.

Mnoho rodičů je nakonec příjemně překvapeno, když zjistí, že se jejich dítě vrací domů s novým smyslem pro samostatnost.

Většina táborů klade velký důraz na výuku bezpečných a zdravých způsobů snižování choroboplodných zárodků v rizikových prostředích. Mezi tyto postupy patří bezpečné kýchání a důkladné mytí rukou.

Dezinfekční prostředky na ruce bývají také součástí struktury táborového života, aby byla zajištěna zdravá táborová sezóna.

Hlavně nestresovat sebe ani dítě

Hygiena a sprchy v táborech jsou součástí celkového zážitku z tábora, takže si můžete být jisti, že vaše dítě bude během tábora držet krok se svými kamarády. Pohodlné sprchování bez pomoci maminky a táty je cenná dovednost, která se vašemu dítěti neztratí.