JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Zdraví

Breussova dieta

Breussova dieta

Své jméno získala Breussova dieta po svém objeviteli, rakouském léčiteli a původním povoláním elektrikáři Rudolfu Breussovi. Ten se věnoval péči o pacienty s nádorovými onemocněními, kterým doporučoval, aby takzvaně nádor vyhladověli. 

Stejnou dietu doporučoval i pacientům s dalšími nemocemi, a to tuberkulózou, leukémií či artritidou. Na jeho doporučení nepřijímali žádnou pevnou stravu, pouze pili zeleninové šťávy a bylinkové čaje. Podle svého tvůrce a jeho následovníků měla tato dieta nastartovat samoléčebný proces v organismu. S Breussovými názory ale zásadně nesouhlasí lékaři, včetně České lékařské komory. Jeho pacienti umírali na naprosté vysílení.

Princip Breussovy diety 

Jedna kúra Breussovy diety trvá 42 dní a během ní může člověk ztratit 5 až 15 kilogramů. Denně se konzumuje toto:

ráno: půl hrnku studeného ledvinového čaje

hodinu poté: 1 až 2 hrnky čaje z šalvěje, třezalky, meduňky a máty

hodinu poté: doušek zeleninové šťávy

následně: po doušcích zeleninová šťáva 10 až 15× za den

 

Složení zeleninové šťávy:      

1 střední brambora

300 g červené řepy

100 g mrkve

100 g celeru

30 g ředkve

 

Příprava šťávy:                      

Zeleninu oloupejte, nastrouhejte na jemném struhadle a sceďte. Konzumuje se jen čistá šťáva, nikoli scezené pevné zbytky zeleniny.

Maximální denní dávka šťávy: 0,5 l za jeden den

 

Je vhodná Breussova dieta na hubnutí?

Podle názorů odborníků je Breussova dieta natolik jednostranná, že pro redukční dietu se nehodí. Dobrovolníci, kteří kúru podstoupili, sice zhubli, ale po návratu k běžné stravě se u nich dostavil masívní jojo efekt, i když jedli méně, než před zahájením kúry. Pro redukci váhy se tak nedoporučuje.

Celkem běžně se ale používá na očistnou kúru, například na jaře. Nedrží se ale celých 42 dní, ale jen několik, obvykle 3 dny. Nemusí se ani přesně dodržet složení podle Breusse, ale zeleninová šťáva by měla být vždy čerstvě připravená doma. Zeleninové džusy v krabici koupené v hypermarketu vhodné nejsou.

 

Přihlášení do klubu