JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Zdraví

Afty

Co na afty v ústech

Afty v ústech v lepším případě jen obtěžují, v těch horších jsou nesmírně bolestivé. Tyto malé vřídky v ústech mohou být vyvolány různými faktory, včetně stresu, nemoci či kousání do tváře. Přinášíme vám 5 domácích způsobů, které pomohou urychlit proces jejich hojení.

 1. Výplach úst šalvějovým čajem

Šalvějový čaj je tradičně známý jako přírodní antibiotikum a pozitivně působí při jakýchkoliv zánětech v ústech. Díky antibakteriálním, protizánětlivým, antiseptickým a adstringentním vlastnostem pomáhá téměř na všechny problémy v dutině ústní, a navíc ulevuje od bolesti.

Šalvějový čaj uvařte dle návodu, nechejte jej ochladnout a vyplachujte dutinu ústní. Čaj ponechejte v ústech co nejdéle, vyplivněte a opakujte. Vyplachujte několikrát denně, brzy pocítíte úlevu.

2. Kokosový olej

Výzkumy potvrdily, že kokosový olej obsahuje látky, které působí proti bakteriím, virům, houbám i parazitům. Rovněž působí protizánětlivě a pomáhá redukovat zarudnutí a bolest.

Kokosový olej aplikujte na vatové špejli přímo na postižené místo několikrát denně. Preventivně si můžete dutinu ústní čistit kokosovým olejem pomocí zubního kartáčku.

3. Výplach z jedlé sody

Jedlá soda je známá pro schopnost obnovit rovnováhu pH a redukovat zánět, což pomáhá léčit afty.

Rozpusťte 1 čajovou lžičku sody v ½ šálku vody, a tímto roztokem si po dobu 15 až 30 vyplachujte ústa, vyplivněte. Opakujte dle potřeby několikrát denně.

4. Heřmánkový obklad

Heřmánek je přírodní léčebný prostředek k hojení ran a zmírnění bolesti. Obsahuje dvě sloučeniny s protizánětlivými a antiseptickými látkami – azulen a levomenol.

Heřmánkový časový sáček slouží jako komprese a uklidňuje zánět. Mokrý sáček nechte na vřídku několik minut. Ústa pak vyplachujte čerstvě uvařeným heřmánkovým čajem. Léčbu opakujte 3x až 4x.

5. Med

Med je známý antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Podle mnoha vědeckých studií velmi efektivně redukuje bolest, velikost afty i zarudnutí. Působí také preventivně proti návratu infekce.

Nejúčinnější je med, který je nepasterizovaný, nefiltrovaný a uchovává si nejvíce léčebných vlastností. Aplikujte na postižené místo 4x denně.

Přihlášení do klubu