JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Zdraví

prenatal

Vitaminy v těhotenství

Jíst zdravou stravu je vždy moudrý nápad - zejména během těhotenství.

Je také dobrý nápad během těhotenství přijmout prenatální vitamín, který pomůže pokrýt všechny nutriční mezery v matčině stravě. Prenatální vitamíny obsahují mnoho vitamínů a minerálů. Zvláště důležité jsou - kyselina listová, železo, jód a vápník.

Kyselina listová, železo a vápník

Kyselina listová pomáhá předcházet vrozeným vadám nervové trubice, které ovlivňují mozek a míchu. Poruchy nervových trubic se vyvíjejí v prvních 28 dnech po početí, dříve, než mnoho žen zjistí, že jsou těhotné. Protože přibližně polovina všech těhotenství je neplánovaná, doporučuje se, aby každá žena, která by mohla otěhotnět, užívala denně 400 mikrogramů kyseliny mravenčí. Žena, se může obrátit na svého poskytovatele zdravotní péče, zda potřebuje doplňky kyseliny listové a o jejich dávce. Studie ukázaly, že užívání větší dávky (až 4 000 mikrogramů) nejméně jeden měsíc před prvním trimestrem může být prospěšné pro ženy, ale nejprve se poraďte se svým lékařem. Mezi potraviny obsahující kyselinu listovou patří zelená listová zelenina, ořechy, fazole, citrusové plody a mnoho potravin obohacených kyselinou listovou.


Vápník je také velmi důležitý v těhotenství. Může jí pomoci zabránit ztrátě v hustoty kostí, protože dítě používá vápník pro svůj vlastní růst kostí. Jód je kritický pro zdravou funkci štítné žlázy ženy během těhotenství. Nedostatek jódu může způsobit zakrnělý fyzický růst, těžké mentální postižení a hluchotu. Nedostatek jódu může vést k potratu a mrtvému ​​porodu. Železo pomáhá krve - jak v matce, tak v dětech - přenáší kyslík.

Co hledat v prenatálních vitamínech

Podívejte se na prenatální vitamin, který zahrnuje: 400 mikrogramů (mcg) kyseliny listové. 400 IU vitaminu D. 200 až 300 miligramů (mg) vápníku. 70 mg vitaminu C. 3 mg thiaminu. 2 mg riboflavinu. 20 mg niacinu. 6 mcg vitaminu B12. 10 mg vitaminu E. 15 mg zinku. 17 mg železa, 150 mikrogramů jodu.

V některých případech vám lékař předá recept na určitý typ prenatálního vitaminu.

Některé prenatální vitamíny mohou způsobit nevolnost u těhotné ženy. Pokud se vám to stane, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče. On nebo ona může předepsat jiný druh prenatálního vitamínu - například, některým ženám mohou dělat lépe žvýkací nebo tekuté vitamíny, spíše než tabletky.

 

Přihlášení do klubu