JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

dřevěné podlahy

Změny v bydlení pro dítě s alergií

Pokud lékař zjistí, že vaše dítě trpí alergií na roztoče, je dobré změnit některé prvky bydlení a věnovat náležitou pozornost úklidu.

S největší pravděpodobností roztoče z domácnosti úplně neodstraníte. Při běžném pravidelném úklidu se nedají zlikvidovat. Alergie na roztoče v mírnější formě způsobuje pálení očí, slzení. V další fázi se často spouští rýma, dítě může pobolívat v krku. Pokud se tyto formy neřeší, později mohou přejít až do alergického astmatu.

Roztoči jsou miniaturní pavoukovci (okem je nezahlédnete), průsvitní, s lepkavými polštářky na nohou. I proto je problémem je odstranit. Drží se hluboko v kobercích, matracích, polštářích, bytových textiliích. Živí se převážně našimi kožními buňkami. Mají rádi vlhko a teplo. Je dobré podotknout, že vysoušením vzduchu a snižováním teploty v místnosti je neodstraníme. Pouze se stáhnou z povrchu hlouběji do předmětů, kde mají dostatek své potravy. A to jsou právě matrace, polštáře, peřiny, koberce.

Je dobré tedy v prvé řadě vyřešit místo, kde dítě spí a tráví většinu času. Ložnice, dětský pokoj. Odstraňte závěsy a záclony, nahraďte žaluziemi, ze kterých jde stírat prach speciálním roztokem proti roztočům. I ostatní nábytek a předměty v místnostech utírejte vlhkým hadříkem. Větrejte jak po úklidu, tak i ráno a večer před spaním.

Matrace, deky, přikrývky, přehozy a polštáře často perte (minimální teplota 60 stupňů) a opatřete je speciálními povlaky – dnes už se běžně dají sehnat na trhu. Odstraňte koberce, místo nich dejte dřevěné podlahy. Dobře se stírají, mají minimum statické elektřiny – prach se tedy nepřitahuje a navíc jsou z přírodních materiálů – pro alergiky velmi vhodné řešení.

Zredukujte počet plyšových hraček a pravidelně je perte. Stejně tak i povlečení, nejméně jednou za 14 dní. Pyžámko, ve kterém dítě spí, by mělo být bavlněné, bez chemických úprav a barvení. Perte každý týden.

Pořiďte si vhodný vysavač s HEPA filtrem. Pokud z nějakého důvodu koberce nemůžete odstranit, je to nezbytná varianta úklidu, ale použít jej můžete i na dřevěné plovoucí podlahy. Přechodové lišty skryjí úzký prostor, kam by mohl zapadat prach a nečistota. Stejně tak podlahové lišty, které zakryjí mezery mezi podlahou a stěnou. Prostor se tak lépe udržuje. Čím méně míst, které se nesnadně čistí, tím lépe. A samozřejmě je třeba důkladně čistit i čalouněný nábytek. Dítě by při úklidu nemělo být v místnosti.

Pro naše děti se snažíme dělat maximum v řadě věcí. Pokud trpí alergií na roztoče, úpravami bydlení a pravidelným úklidem můžeme výrazně pomoci jejich zdravotnímu stavu a předejdeme zbytečným komplikacím.

Související články
Klasické dřevěné podlahy jsou dobrou volbou i v dnešní době

Přihlášení do klubu