JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Rodina

Výbavička pro miminko: Co v ní může chybět

Výbavička pro miminko: Co v ní může chybět?

Už začínáte střádat dětskou výbavičku? Máte doma už pěknou sbírku hraček, dupaček a dalších rozkošných nezbytností? Možná děláte chybu!

Co potřebovat opravdu budete?

Nechcete po porodu zjistit, že máte sice dvě skříně plné dětské výbavičky, ale za měsíc už nic z toho nevyužijete? Zjistili jsme, co budete opravdu potřebovat a bez čeho se určitě obejdete.

  • Miminko se rozhodně neobejde bez oblečení - dupaček, plenek, osušek a pyžámek. Ale myslete na to, že miminka rostou opravdu rychle. Tak to s počty jednotlivých kousků moc nepřehánějte.
  • Důležitá je také zásoba bavlněných plen a dětské kosmetiky – na rozdíl od dupaček není vlhčených ubrousků nikdy dost.
  • Teploměr, dudlíky, lahve a potřeby pro koupání miminka jsou samozřejmě nutností.
  • Samozřejmostí je také dětská postýlka a s dostatečným předstihem je třeba pořídit také kočárek a autosedačku. Kočárek je třeba vybrat včas – po návratu z porodnice už maminky nemají čas ani chuť běhat po obchodech a zkoušet různé modely. Myslete také na to, že vám dítko rychle povyroste a na řadu přijde kromě hlubokého kočárku také kočárek sportovní.
  • Neměla byste zapomínat ani na sebe – pořiďte si speciální kosmetiku pro maminky, kojící podprsenky či polštáře a další nezbytnosti, které vám zpříjemní první měsíce maminkovských povinností.

Za co zbytečně neutrácet?

  • Přebalovací pult opravdu nepotřebujete. Pokud zrovna nemáte peníze na rozhazování nebo vás trápí nedostatek prostoru, přebalovací pult si nepořizujte. Vystačíte si s jednoduchou přebalovací podložkou a navíc nebudete muset za nějakou dobu řešit co s nepotřebným kusem nábytku. Stejně tak se obejdete bez koše na pleny a dalších vymožeností.
  • Vaše miminko se obejde bez hromady rozkošných oblečků. Miminku je totiž úplně jedno, co má zrovna na sobě a ať je to cokoliv, stejně mu to za pár týdnů bude malé.
  • Na nebesa, kapsáře, kolotoče nad postýlku a podobné vymoženosti je ještě spousta času. Miminko stejně dlouho po narození podobné věci nevnímá a jedná se o zbytečné lapače prachu. Až přijde čas na stimulaci jeho smyslů, poznáte to.
  • Plyšové hračky. Pro miminka jsou mnohem praktičtější omyvatelné plastové kousky, u kterých se nemusíte bát, že si je vaše dítko strká do pusy.

Přihlášení do klubu