JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Zdraví

probiotika

Jsou probiotické nápoje opravdu zdravé?

Neexistují bohužel žádné důkazy, že probiotické produkty, jako jsou zdravé nápoje a jogurty, mají zdravotní přínos pro zdravé dospělé, tvrdí výzkum.

Vědci z Kodaňské univerzity přezkoumali sedm studií produktů, aby zhodnotili, zda mají přínosy pro zdraví. Systematický přezkum dospěl k závěru, že neexistuje důkaz, že přípravky mění složení fekálních bakterií u dospělých, kteří netrpí existujícím zdravotním stavem souvisejícím s bakteriemi.

„Celkově tento systematický přehled ukazuje, že neexistují přesvědčivé důkazy o konzistentních účincích probiotik na složení fekálních mikrobiotik u zdravých dospělých. Na složení fekálních mikrobiotik nebyly pozorovány žádné účinky, pokud jde o rozmanitost, bohatost nebo vyrovnanost v kterékoli ze zahrnutých studií ve srovnání s placebem. “

Přehled uvádí, že jedna studie prokázala určité výhody pro lidi, kteří již mají stávající gastrointestinální stav, ale u zdravých účastníků studie nebylo patrné žádné výrazné zlepšení nebo pozitivní účinky.

V Evropě si šest z deseti domácností pravidelně kupuje probiotické potravinové výrobky, jako jsou zdravé nápoje nebo jogurty.

Přihlášení do klubu