JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Zdraví

Bolavá záda

Jak se zbavit bolesti bederní páteře?

Smutnou pravdou je, že chronické bolesti spodních zad jsou dnes už tak běžné jako chřipka. Sedavé zaměstnání, málo aktivní styl života, nadváha a mizerná životospráva se podepisují i na našich zádech. Bolest bederní páteře způsobuje obtížný spánek, cvičení i běžný pohyb. Podívejme se, co můžete udělat pro to, aby se vám ulevilo a jak bolestem předejít.

Konkrétní příčiny bolesti zad mohou být opravdu různé, při chronických bolestech uděláte nejlépe, když zajdete ke svému praktickému lékaři, který určí původ vašeho trápení.

Největším nepřítelem bolesti spodních zad je dlouhé sezení nebo ležení a také chlad, který způsobuje ztuhlost svalstva. Jak si uvolnit záda a zmírnit trápení? Připravili jsme pro vás několik rad a tipů, které vám pomůžou eliminovat napětí v oblasti bederní páteře.

Upravte postoj a držení těla!

Držení těla není něco, s čím jste se narodili, musí se na něm vědomě pracovat. Pokud strávíte celý den v sedě v kanceláři nebo na nohách, držte záda rovná. Dbejte na kvalitní židli s opěradlem, která vám pomůže udržet záda ve zdravé pozici.

Pravidelně cvičte a posilujte dolní část zad!

Bez cvičení to nepůjde. Svaly uvolněte jemným strečinkem a pusťte se do posilování svalstva, které má držet vaše bedra. Ohledně cviků na záda se řiďte podle své diagnózy a vlastních možností. Můžete využít online videa od ověřených a specializovaných fyzioterapeutických pracovišť, která se zabývají problematikou. Zkuste ale i jógu. Jóga má několik pozic, které napomáhají snižovat napětí a aktivizovat svalstvo bederní páteře. Skvěle uvolňuje svalstvo například gymnastický míč.

Dopřejte si uvolnění svalů a specializované masáže!

Zapomeňte chvíli na čokoládovou, medovou nebo levandulovou masáž a dopřejte svým zádům účinné uvolnění. Zkuste masáže lymfatických cest, které uvolňují toxické látky z těla, masáže od chiropraktiků nebo fyzioterapeutické techniky. Existuje mnoho způsobu, vyzkoušejte a najděte ten, který vám nejvíce vyhovuje. Dbejte na to, abyste svého maséra a odborníka dobře informovali o vašem zdravotním stavu a diagnóze, snadněji přizpůsobí terapii a vyhnete se nežádoucím komplikacím.

Věnujte pozornost kvalitnímu spánku!

V průměru člověk stráví 1/3 svého života spánkem. Špatné spánkové návyky mohou být pro vaše záda fatální. Zvažte investici do kvalitnější matrace, která není příliš měkká a také do kvalitního polštáře, který podporuje správnou polohu páteře. Zkuste spát s polštářem mezi nohama, podpoříte tak zdravou polohu páteře a svalstvo bederní páteře se nebude během spánku tak přepínat.

Chraňte své tělo před prochladnutím!

Prochladnutí postižené oblasti je častou příčinou bolavých zad. Svalstvo chladem ztuhne a způsobuje bolestivé pnutí. Pořiďte si bederní pás a držte svá záda v teple. Opatrně na teplé dny, kdy se vám postižená oblast pod pásem zpotí a může se i během pár vteřin po sundání prochladnout. Změna tepla, průvan, chlad od nohou jsou největší nepřátelé oslabených zad.

Noste správnou obuv!

Obuv může zásadně ovlivnit tvar vaší páteře a držení těla. Pokud často stojíte na nohách, chodíte na delší procházky, investujte do správné obuvi, která vám poskytne potřebnou podporu. Vyhýbejte se ploché obuvi a příliš vysokým podpatkům.

Přihlášení do klubu