Dolní Morava se v těchto dnech mění na hlavní centrum české zimy. Sněhová dobrodružství si tu vychutnají návštěvníci všech věkových kategorií. Na co se můžete těšit?

Mezinárodní přeprava zboží, zejména v námořním sektoru, je založena hlavně na kontejnerové přepravě. Tyto kontejnery jsou vyráběny ve standardních velikostech a lze je efektivně přepravovat na dlouhé vzdálenosti.

Poslední červencový víkend si v Plzni užili především milovníci silných strojů. Mimořádně bylo přístupné depo kolejových vozidel a po delší pauze se otevřel i Hangár 3, kde jsou vystavené historické letouny. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří si rádi zkouší originální chutě, protože pro ně byl nachystaný pestrý výběr kuchařů na festivalu Street food Plzeň.

Chtěli byste na pár dní do ciziny, ale nedostává se vám peněz? Potom můžete zkusit malý úvěr.

Francouzská kuchyně je jednou z nejoblíbenějších a nejuznávanějších na světě. Navíc je i velmi rozmanitá, najdete tu rybí speciality, lehké zeleninové pokrmy i hutná masitá jídla. Možná právě tato rozmanitost ji předurčila k tomu, aby si podmanila celý svět. Pusťte si trochu francouzského šarmu na svůj večírek a uvidíte, že rozhodně nešlápnete vedle.

Plzeň patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v ČR. Návštěvníky tady každoročně čekají atraktivní lákadla.

Chystáte se jet na dovolenou autem k moři? Plánujete road trip po krásné české krajině nebo velkou poznávací cestu za hranice? Pak je na čase pořádná kontrola vašeho vozu od základu. Potíže s autem vás totiž můžou stát nejen několik promarněných prázdninových dní, ale také dost nervů a dost peněz. Pokud tedy vaše auto dosluhuje, ale doposud jste otáleli s pořízením nového, možná je čas na to, zjistit si pár rad a tipů.

Na dovolenou se řada z nás těší týdny až měsíce dopředu. Ne pokaždé se ale dokážeme vydat na cestu bez stresu a starostí. Co je potřeba udělat, když nás nebo naše děti těsně před odjezdem překvapí zákeřná cestovní horečka?

Je to jedna z nejoblíbenějších zemí Čechů, kam na letní dovolenou. V Itálii jsou města plná úchvatných míst a památek, krásné pláže, čistá příroda, chutná kuchyně, ojedinělá kultura a temperament místních obyvatel. Poradíme jak nejlépe si užít dovolenou V Itálii a o co byste neměli opravdu přijít.

Chorvaté mají svůj klidný styl života, užívají si volné životní tempo a nikam nespěchají, nechte se proto zlákat do pohodové dovolené. Pokud chcete v Chorvatsku stihnout na dovolené co nejvíce památek, je nejlepší si cestu pěkně naplánovat.

Hledáte-li netradiční cíl na výlet, vydejte se za zábavou i poučením do legendárního pivovaru Velké Popovice!

Období letních dovolených se nezadržitelně blíží. S dlouhým cestováním do vysněné destinace se však mohou pojit i nepříjemné problémy. Někdo se potýká s nevolnostmi během letu nebo dlouhé jízdy autem, jiného zase trápí oteklé nohy. Jak si mohou pasažéři i řidiči při dlouhé cestě ulevit díky přírodním pomocníkům, vám poradíme v tomto článku.

Dolní Morava má nového obřího ochránce, na kterého nikde jinde na světě nenarazíte. Je jím 13 metrů vysoký a přes 31 metrů dlouhý model mamuta s útrobami, které vybízí malé objevitele k dobrodružné výpravě.

Ostrov Samos je jedním z nejvýchodněji ležících řeckých ostrovů, který leží v Egejském moři blízko tureckého pobřeží. Se svou rozlohou dosahující téměř 480 km2. Je ideálním cílem dovolené pro všechny, kteří touží zapomenout na stres a načerpat nové síly. Nenajdete tady hlučná letoviska, tak typická třeba pro Ibizu, takže diskotékoví vyznavači sem asi nepojedou, ale pro ostatní nabízí tento ostrov mnoho atraktivního.

Prvním květnovým víkendem byla slavnostně zahájena lázeňská sezóna otevřením luhačovických léčivých pramenů. Užívejte si i letos relaxaci v kulturním a společenském centrum Jihovýchodní Moravy. Na své si přijdou milovníci kultury, hýčkání i aktivního odpočinku!

Kam s dětmi na výlet? Dovolená nebo výlet s dětmi je výborná věc, doporučujeme ji však dobře naplánovat. Měli by jste si rozmyslet, co od ní očekáváte. Není jednoduché si vybrat, kam na dovolenou s dětmi při velkém počtu nabídek, které Vás všude obklopují. Z ekonomického hlediska je dobré se porozhlédnout po tuzemsku. Kvalita nabízených atrakcí se zlepšuje a mnohdy si děti více užijí zábavní park doma než v zahraničí.

Praha je nazývána matkou měst. Chcete-li svým dětem přiblížit historii naší země a zároveň s nimi prožít pěknou dovolenou, je pro vás tím pravým místem.

Čeká vás obchodní jednání, služební cesta nebo dovolená a hledáte dobré ubytování. Jak si najít hotel, který je spolehlivý, dobře vybavený, na dostupném místě?

Durrenstein je v Dolomitech. Tedy část Alp. Dolomity jsou v podstatě takové " české hory". Je zde plno Čechů, dokonce v restauracích jsou české nápisy.

Nastane čas dovolených a mnoho z vás v předstihu přemýšlí, co si zabalí. Čas byste ale měli věnovat také výběru vhodného zavazadla. Mít kvalitní a  hlavně vhodné zavazadlo je důležitou součástí každé cesty.

Rab je ostrov, který každého zaujme nádhernou malebnou rozmanitostí. Především jsou tu různorodé pláže a kulturní prostředí až doby římské říše.

Pokud chcete letos zažít spolu se svými přáteli a rodinou nezapomenutelné prázdniny, neměli byste vynechat Relax & sport resort Dolní Morava. Místní přírodní vodní areál plný zábavných atrakcí, Mamutíkův vodní park, byl slavnostně otevřen teprve loni.

Hollywoodská herečka Michelle Yeoh, světoznámý britský módní návrhář malajského původu Jimmy Choo a britská supermodelka Georgia May Jagger dodali eleganci a půvab slavnostnímu zahájení provozu nové přímé linky British Airways z Londýna do malajského hlavního města Kuala Lumpur.